275/40R19 to popularny rozmiar opony stosowany w samochodach sportowych, takich jak BMW Serii 3, Volkswagen GTI i Audi A4.
Z wysokością ścianki bocznej 110.0 mm (profil 40%), ta niskoprofilowa opona zapewnia ostry odzew kierownicy i precyzyjną przyczepność w zakrętach, choć jazda jest twardsza na nierównych nawierzchniach.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 245/40R19, średnica zewnętrzna tej opony różni się o +3.5% — prędkościomierz skalibrowany dla 245/40R19 pokazałby 96.6 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 702.6 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 275/40R19 |
| Szerokość przekroju | 275 mm |
| Współczynnik kształtu | 40% |
| Średnica felgi | 19" |
| Wysokość bocznika | 110.0 mm |
| Średnica całkowita | 702.6 mm / 27.66" |
| Obwód | 2207.3 mm / 86.90" |
| Obroty na km | 453.0 |
| Obroty na milę | 729.1 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 275/35R19 | 675.1 | -27.5 | -3.9% | 104.1 |
| 275/40R18 | 677.2 | -25.4 | -3.6% | 103.8 |
| 245/40R19 | 678.6 | -24.0 | -3.4% | 103.5 |
| 255/40R19 | 686.6 | -16.0 | -2.3% | 102.3 |
| 275/40R19 (bieżący) | 702.6 | — | — | 100.0 |