265/70R17 to popularny rozmiar opony stosowany w pickupach i dużych SUV-ach, takich jak Toyota 4Runner, Jeep Wrangler i Ford F-150.
Z wysokością ścianki bocznej 185.5 mm (profil 70%), ta opona zapewnia płynną i komfortową jazdę, dobrze tłumiąc nierówności nawierzchni — idealna do codziennych dojazdów i jazdy autostradowej.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 225/50R17, średnica zewnętrzna tej opony różni się o +22.2% — prędkościomierz skalibrowany dla 225/50R17 pokazałby 81.8 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 802.8 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 265/70R17 |
| Szerokość przekroju | 265 mm |
| Współczynnik kształtu | 70% |
| Średnica felgi | 17" |
| Wysokość bocznika | 185.5 mm |
| Średnica całkowita | 802.8 mm / 31.61" |
| Obwód | 2522.1 mm / 99.29" |
| Obroty na km | 396.5 |
| Obroty na milę | 638.1 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 265/60R17 | 749.8 | -53.0 | -6.6% | 107.1 |
| 265/65R17 | 776.3 | -26.5 | -3.3% | 103.4 |
| 265/70R17 (bieżący) | 802.8 | — | — | 100.0 |