275/55R20 to popularny rozmiar opony stosowany w SUV-ach i crossoverach, takich jak Toyota RAV4, Honda CR-V i Ford Explorer.
Z wysokością ścianki bocznej 151.3 mm (profil 55%), ta opona oferuje zrównoważone połączenie komfortu jazdy i precyzji prowadzenia — wszechstronna zarówno w mieście, jak i przy sportowej jeździe.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 265/50R20, średnica zewnętrzna tej opony różni się o +4.9% — prędkościomierz skalibrowany dla 265/50R20 pokazałby 95.4 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 810.5 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 275/55R20 |
| Szerokość przekroju | 275 mm |
| Współczynnik kształtu | 55% |
| Średnica felgi | 20" |
| Wysokość bocznika | 151.3 mm |
| Średnica całkowita | 810.5 mm / 31.91" |
| Obwód | 2546.3 mm / 100.25" |
| Obroty na km | 392.7 |
| Obroty na milę | 632.0 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 275/45R20 | 755.5 | -55.0 | -6.8% | 107.3 |
| 235/55R20 | 766.5 | -44.0 | -5.4% | 105.7 |
| 275/55R20 (bieżący) | 810.5 | — | — | 100.0 |