275/45R20 to popularny rozmiar opony stosowany w SUV-ach i crossoverach, takich jak Toyota RAV4, Honda CR-V i Ford Explorer.
Z wysokością ścianki bocznej 123.8 mm (profil 45%), ta opona oferuje zrównoważone połączenie komfortu jazdy i precyzji prowadzenia — wszechstronna zarówno w mieście, jak i przy sportowej jeździe.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 265/50R20, średnica zewnętrzna tej opony różni się o -2.3% — prędkościomierz skalibrowany dla 265/50R20 pokazałby 102.3 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 755.5 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 275/45R20 |
| Szerokość przekroju | 275 mm |
| Współczynnik kształtu | 45% |
| Średnica felgi | 20" |
| Wysokość bocznika | 123.8 mm |
| Średnica całkowita | 755.5 mm / 29.74" |
| Obwód | 2373.5 mm / 93.44" |
| Obroty na km | 421.3 |
| Obroty na milę | 678.1 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 255/45R20 | 737.5 | -18.0 | -2.4% | 102.4 |
| 265/45R20 | 746.5 | -9.0 | -1.2% | 101.2 |
| 275/45R20 (bieżący) | 755.5 | — | — | 100.0 |
| 275/55R20 | 810.5 | +55.0 | +7.3% | 93.2 |