265/60R18 to popularny rozmiar opony stosowany w pickupach i dużych SUV-ach, takich jak Toyota 4Runner, Jeep Wrangler i Ford F-150.
Z wysokością ścianki bocznej 159.0 mm (profil 60%), ta opona zapewnia płynną i komfortową jazdę, dobrze tłumiąc nierówności nawierzchni — idealna do codziennych dojazdów i jazdy autostradowej.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 235/45R18, średnica zewnętrzna tej opony różni się o +15.9% — prędkościomierz skalibrowany dla 235/45R18 pokazałby 86.3 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 775.2 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 265/60R18 |
| Szerokość przekroju | 265 mm |
| Współczynnik kształtu | 60% |
| Średnica felgi | 18" |
| Wysokość bocznika | 159.0 mm |
| Średnica całkowita | 775.2 mm / 30.52" |
| Obwód | 2435.4 mm / 95.88" |
| Obroty na km | 410.6 |
| Obroty na milę | 660.8 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 265/50R18 | 722.2 | -53.0 | -6.8% | 107.3 |
| 265/60R17 | 749.8 | -25.4 | -3.3% | 103.4 |
| 265/60R18 (bieżący) | 775.2 | — | — | 100.0 |