265/60R17 to popularny rozmiar opony stosowany w pickupach i dużych SUV-ach, takich jak Toyota 4Runner, Jeep Wrangler i Ford F-150.
Z wysokością ścianki bocznej 159.0 mm (profil 60%), ta opona zapewnia płynną i komfortową jazdę, dobrze tłumiąc nierówności nawierzchni — idealna do codziennych dojazdów i jazdy autostradowej.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 225/50R17, średnica zewnętrzna tej opony różni się o +14.2% — prędkościomierz skalibrowany dla 225/50R17 pokazałby 87.6 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 749.8 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 265/60R17 |
| Szerokość przekroju | 265 mm |
| Współczynnik kształtu | 60% |
| Średnica felgi | 17" |
| Wysokość bocznika | 159.0 mm |
| Średnica całkowita | 749.8 mm / 29.52" |
| Obwód | 2355.6 mm / 92.74" |
| Obroty na km | 424.5 |
| Obroty na milę | 683.2 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 235/60R17 | 713.8 | -36.0 | -4.8% | 105.0 |
| 255/60R17 | 737.8 | -12.0 | -1.6% | 101.6 |
| 265/60R17 (bieżący) | 749.8 | — | — | 100.0 |
| 265/60R18 | 775.2 | +25.4 | +3.4% | 96.7 |
| 265/65R17 | 776.3 | +26.5 | +3.5% | 96.6 |
| 265/70R17 | 802.8 | +53.0 | +7.1% | 93.4 |