265/65R17 to popularny rozmiar opony stosowany w pickupach i dużych SUV-ach, takich jak Toyota 4Runner, Jeep Wrangler i Ford F-150.
Z wysokością ścianki bocznej 172.3 mm (profil 65%), ta opona zapewnia płynną i komfortową jazdę, dobrze tłumiąc nierówności nawierzchni — idealna do codziennych dojazdów i jazdy autostradowej.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 225/50R17, średnica zewnętrzna tej opony różni się o +18.2% — prędkościomierz skalibrowany dla 225/50R17 pokazałby 84.6 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 776.3 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 265/65R17 |
| Szerokość przekroju | 265 mm |
| Współczynnik kształtu | 65% |
| Średnica felgi | 17" |
| Wysokość bocznika | 172.3 mm |
| Średnica całkowita | 776.3 mm / 30.56" |
| Obwód | 2438.8 mm / 96.02" |
| Obroty na km | 410.0 |
| Obroty na milę | 659.9 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 265/60R17 | 749.8 | -26.5 | -3.4% | 103.5 |
| 255/65R17 | 763.3 | -13.0 | -1.7% | 101.7 |
| 265/65R17 (bieżący) | 776.3 | — | — | 100.0 |
| 275/65R17 | 789.3 | +13.0 | +1.7% | 98.4 |
| 265/70R17 | 802.8 | +26.5 | +3.4% | 96.7 |