275/65R17 to popularny rozmiar opony stosowany w pickupach i dużych SUV-ach, takich jak Toyota 4Runner, Jeep Wrangler i Ford F-150.
Z wysokością ścianki bocznej 178.8 mm (profil 65%), ta opona zapewnia płynną i komfortową jazdę, dobrze tłumiąc nierówności nawierzchni — idealna do codziennych dojazdów i jazdy autostradowej.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 225/50R17, średnica zewnętrzna tej opony różni się o +20.2% — prędkościomierz skalibrowany dla 225/50R17 pokazałby 83.2 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 789.3 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 275/65R17 |
| Szerokość przekroju | 275 mm |
| Współczynnik kształtu | 65% |
| Średnica felgi | 17" |
| Wysokość bocznika | 178.8 mm |
| Średnica całkowita | 789.3 mm / 31.07" |
| Obwód | 2479.7 mm / 97.62" |
| Obroty na km | 403.3 |
| Obroty na milę | 649.0 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 255/65R17 | 763.3 | -26.0 | -3.3% | 103.4 |
| 265/65R17 | 776.3 | -13.0 | -1.6% | 101.7 |
| 275/65R17 (bieżący) | 789.3 | — | — | 100.0 |