275/35R19 to popularny rozmiar opony stosowany w samochodach sportowych, takich jak BMW Serii 3, Volkswagen GTI i Audi A4.
Z wysokością ścianki bocznej 96.3 mm (profil 35%), ta niskoprofilowa opona zapewnia ostry odzew kierownicy i precyzyjną przyczepność w zakrętach, choć jazda jest twardsza na nierównych nawierzchniach.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 245/40R19, średnica zewnętrzna tej opony różni się o -0.5% — prędkościomierz skalibrowany dla 245/40R19 pokazałby 100.5 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 675.1 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 275/35R19 |
| Szerokość przekroju | 275 mm |
| Współczynnik kształtu | 35% |
| Średnica felgi | 19" |
| Wysokość bocznika | 96.3 mm |
| Średnica całkowita | 675.1 mm / 26.58" |
| Obwód | 2120.9 mm / 83.50" |
| Obroty na km | 471.5 |
| Obroty na milę | 758.8 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 255/35R19 | 661.1 | -14.0 | -2.1% | 102.1 |
| 265/35R19 | 668.1 | -7.0 | -1.0% | 101.0 |
| 275/35R19 (bieżący) | 675.1 | — | — | 100.0 |
| 275/40R19 | 702.6 | +27.5 | +4.1% | 96.1 |