265/35R19 to popularny rozmiar opony stosowany w samochodach sportowych, takich jak BMW Serii 3, Volkswagen GTI i Audi A4.
Z wysokością ścianki bocznej 92.8 mm (profil 35%), ta niskoprofilowa opona zapewnia ostry odzew kierownicy i precyzyjną przyczepność w zakrętach, choć jazda jest twardsza na nierównych nawierzchniach.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 245/40R19, średnica zewnętrzna tej opony różni się o -1.5% — prędkościomierz skalibrowany dla 245/40R19 pokazałby 101.6 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 668.1 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 265/35R19 |
| Szerokość przekroju | 265 mm |
| Współczynnik kształtu | 35% |
| Średnica felgi | 19" |
| Wysokość bocznika | 92.8 mm |
| Średnica całkowita | 668.1 mm / 26.30" |
| Obwód | 2098.9 mm / 82.63" |
| Obroty na km | 476.4 |
| Obroty na milę | 766.8 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 255/35R19 | 661.1 | -7.0 | -1.0% | 101.1 |
| 265/35R19 (bieżący) | 668.1 | — | — | 100.0 |
| 275/35R19 | 675.1 | +7.0 | +1.0% | 99.0 |
| 265/50R19 | 747.6 | +79.5 | +11.9% | 89.4 |