275/40R18 to popularny rozmiar opony stosowany w samochodach sportowych, takich jak BMW Serii 3, Volkswagen GTI i Audi A4.
Z wysokością ścianki bocznej 110.0 mm (profil 40%), ta niskoprofilowa opona zapewnia ostry odzew kierownicy i precyzyjną przyczepność w zakrętach, choć jazda jest twardsza na nierównych nawierzchniach.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 235/45R18, średnica zewnętrzna tej opony różni się o +1.3% — prędkościomierz skalibrowany dla 235/45R18 pokazałby 98.7 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 677.2 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 275/40R18 |
| Szerokość przekroju | 275 mm |
| Współczynnik kształtu | 40% |
| Średnica felgi | 18" |
| Wysokość bocznika | 110.0 mm |
| Średnica całkowita | 677.2 mm / 26.66" |
| Obwód | 2127.5 mm / 83.76" |
| Obroty na km | 470.0 |
| Obroty na milę | 756.5 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 245/40R18 | 653.2 | -24.0 | -3.5% | 103.7 |
| 255/40R18 | 661.2 | -16.0 | -2.4% | 102.4 |
| 275/40R18 (bieżący) | 677.2 | — | — | 100.0 |
| 275/40R19 | 702.6 | +25.4 | +3.8% | 96.4 |