245/45R19 to popularny rozmiar opony stosowany w samochodach luksusowych, takich jak BMW Serii 5, Mercedes-Benz Klasa E i Audi A6.
Z wysokością ścianki bocznej 110.3 mm (profil 45%), ta opona oferuje zrównoważone połączenie komfortu jazdy i precyzji prowadzenia — wszechstronna zarówno w mieście, jak i przy sportowej jeździe.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 245/40R19, średnica zewnętrzna tej opony różni się o +3.6% — prędkościomierz skalibrowany dla 245/40R19 pokazałby 96.5 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 703.1 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 245/45R19 |
| Szerokość przekroju | 245 mm |
| Współczynnik kształtu | 45% |
| Średnica felgi | 19" |
| Wysokość bocznika | 110.3 mm |
| Średnica całkowita | 703.1 mm / 27.68" |
| Obwód | 2208.9 mm / 86.96" |
| Obroty na km | 452.7 |
| Obroty na milę | 728.6 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 245/35R19 | 654.1 | -49.0 | -7.0% | 107.5 |
| 245/45R18 | 677.7 | -25.4 | -3.6% | 103.7 |
| 245/40R19 | 678.6 | -24.5 | -3.5% | 103.6 |
| 235/45R19 | 694.1 | -9.0 | -1.3% | 101.3 |
| 245/45R19 (bieżący) | 703.1 | — | — | 100.0 |
| 255/45R19 | 712.1 | +9.0 | +1.3% | 98.7 |
| 245/45R20 | 728.5 | +25.4 | +3.6% | 96.5 |