245/45R18 to popularny rozmiar opony stosowany w sedanach klasy średniej, takich jak Toyota Camry, Honda Accord i Hyundai Sonata.
Z wysokością ścianki bocznej 110.3 mm (profil 45%), ta opona oferuje zrównoważone połączenie komfortu jazdy i precyzji prowadzenia — wszechstronna zarówno w mieście, jak i przy sportowej jeździe.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 235/45R18, średnica zewnętrzna tej opony różni się o +1.3% — prędkościomierz skalibrowany dla 235/45R18 pokazałby 98.7 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 677.7 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 245/45R18 |
| Szerokość przekroju | 245 mm |
| Współczynnik kształtu | 45% |
| Średnica felgi | 18" |
| Wysokość bocznika | 110.3 mm |
| Średnica całkowita | 677.7 mm / 26.68" |
| Obwód | 2129.1 mm / 83.82" |
| Obroty na km | 469.7 |
| Obroty na milę | 755.9 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 245/45R17 | 652.3 | -25.4 | -3.7% | 103.9 |
| 245/40R18 | 653.2 | -24.5 | -3.6% | 103.8 |
| 235/45R18 | 668.7 | -9.0 | -1.3% | 101.3 |
| 245/45R18 (bieżący) | 677.7 | — | — | 100.0 |
| 255/45R18 | 686.7 | +9.0 | +1.3% | 98.7 |
| 245/45R19 | 703.1 | +25.4 | +3.7% | 96.4 |