245/45R17 to popularny rozmiar opony stosowany w sedanach klasy średniej, takich jak Toyota Camry, Honda Accord i Hyundai Sonata.
Z wysokością ścianki bocznej 110.3 mm (profil 45%), ta opona oferuje zrównoważone połączenie komfortu jazdy i precyzji prowadzenia — wszechstronna zarówno w mieście, jak i przy sportowej jeździe.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 225/50R17, średnica zewnętrzna tej opony różni się o -0.7% — prędkościomierz skalibrowany dla 225/50R17 pokazałby 100.7 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 652.3 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 245/45R17 |
| Szerokość przekroju | 245 mm |
| Współczynnik kształtu | 45% |
| Średnica felgi | 17" |
| Wysokość bocznika | 110.3 mm |
| Średnica całkowita | 652.3 mm / 25.68" |
| Obwód | 2049.3 mm / 80.68" |
| Obroty na km | 488.0 |
| Obroty na milę | 785.3 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 225/45R17 | 634.3 | -18.0 | -2.8% | 102.8 |
| 235/45R17 | 643.3 | -9.0 | -1.4% | 101.4 |
| 245/45R17 (bieżący) | 652.3 | — | — | 100.0 |
| 245/50R17 | 676.8 | +24.5 | +3.8% | 96.4 |
| 245/45R18 | 677.7 | +25.4 | +3.9% | 96.3 |
| 245/45R19 | 703.1 | +50.8 | +7.8% | 92.8 |
| 245/65R17 | 750.3 | +98.0 | +15.0% | 86.9 |