245/50R17 to popularny rozmiar opony stosowany w sedanach klasy średniej, takich jak Toyota Camry, Honda Accord i Hyundai Sonata.
Z wysokością ścianki bocznej 122.5 mm (profil 50%), ta opona oferuje zrównoważone połączenie komfortu jazdy i precyzji prowadzenia — wszechstronna zarówno w mieście, jak i przy sportowej jeździe.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 225/50R17, średnica zewnętrzna tej opony różni się o +3.0% — prędkościomierz skalibrowany dla 225/50R17 pokazałby 97.0 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 676.8 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 245/50R17 |
| Szerokość przekroju | 245 mm |
| Współczynnik kształtu | 50% |
| Średnica felgi | 17" |
| Wysokość bocznika | 122.5 mm |
| Średnica całkowita | 676.8 mm / 26.65" |
| Obwód | 2126.2 mm / 83.71" |
| Obroty na km | 470.3 |
| Obroty na milę | 756.9 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 245/45R17 | 652.3 | -24.5 | -3.6% | 103.8 |
| 225/50R17 | 656.8 | -20.0 | -3.0% | 103.0 |
| 235/50R17 | 666.8 | -10.0 | -1.5% | 101.5 |
| 245/50R17 (bieżący) | 676.8 | — | — | 100.0 |
| 245/65R17 | 750.3 | +73.5 | +10.9% | 90.2 |