265/50R20 to popularny rozmiar opony stosowany w SUV-ach i crossoverach, takich jak Toyota RAV4, Honda CR-V i Ford Explorer.
Z wysokością ścianki bocznej 132.5 mm (profil 50%), ta opona oferuje zrównoważone połączenie komfortu jazdy i precyzji prowadzenia — wszechstronna zarówno w mieście, jak i przy sportowej jeździe.
To jeden z najpopularniejszych rozmiarów opon na felgi 20", często używany jako punkt odniesienia przy porównywaniu dokładności prędkościomierza między podobnymi rozmiarami.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 773.0 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 265/50R20 |
| Szerokość przekroju | 265 mm |
| Współczynnik kształtu | 50% |
| Średnica felgi | 20" |
| Wysokość bocznika | 132.5 mm |
| Średnica całkowita | 773.0 mm / 30.43" |
| Obwód | 2428.5 mm / 95.61" |
| Obroty na km | 411.8 |
| Obroty na milę | 662.7 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 265/50R18 | 722.2 | -50.8 | -6.6% | 107.0 |
| 265/45R20 | 746.5 | -26.5 | -3.4% | 103.5 |
| 265/50R19 | 747.6 | -25.4 | -3.3% | 103.4 |
| 255/50R20 | 763.0 | -10.0 | -1.3% | 101.3 |
| 265/50R20 (bieżący) | 773.0 | — | — | 100.0 |