255/55R18 to popularny rozmiar opony stosowany w SUV-ach i crossoverach, takich jak Toyota RAV4, Honda CR-V i Ford Explorer.
Z wysokością ścianki bocznej 140.3 mm (profil 55%), ta opona oferuje zrównoważone połączenie komfortu jazdy i precyzji prowadzenia — wszechstronna zarówno w mieście, jak i przy sportowej jeździe.
W porównaniu z rozmiarem referencyjnym 235/45R18, średnica zewnętrzna tej opony różni się o +10.3% — prędkościomierz skalibrowany dla 235/45R18 pokazałby 90.6 km/h przy rzeczywistej prędkości 100 km/h.
Przy wymianie sprawdź, czy nadkole może pomieścić średnicę zewnętrzną 737.7 mm. Utrzymuj odchylenie prędkościomierza w zakresie ±3% ze względu na bezpieczeństwo i przepisy.
| Oznaczenie opony | 255/55R18 |
| Szerokość przekroju | 255 mm |
| Współczynnik kształtu | 55% |
| Średnica felgi | 18" |
| Wysokość bocznika | 140.3 mm |
| Średnica całkowita | 737.7 mm / 29.04" |
| Obwód | 2317.6 mm / 91.24" |
| Obroty na km | 431.5 |
| Obroty na milę | 694.4 |
| Oznaczenie opony | OD (mm) | Δ mm | Δ % | Prędkościomierz przy 100 km/h |
|---|---|---|---|---|
| 255/40R18 | 661.2 | -76.5 | -10.4% | 111.6 |
| 255/45R18 | 686.7 | -51.0 | -6.9% | 107.4 |
| 235/55R18 | 715.7 | -22.0 | -3.0% | 103.1 |
| 255/55R18 (bieżący) | 737.7 | — | — | 100.0 |